renovace oken

- oslovte firmy ve Vašem regionu

Potřebujete renovace oken ?
  • Vyplňte jednoduchý formulář a nechte si zaslat nabídky firem z Vašeho okolí
  • Vaše poptávka je zcela nezávazná
  • ušetříte čas i peníze
  • systém je nastaven tak, abyste od firem dostali optimální množství nabídek, nebudete jimi zahlceni
Na portálu je registrováno 1700 firem ze 1045 obcí České Republiky    Celkový počet zadaných poptávek v oboru okna a dveře:
Potřebujete renovace oken?
  • Vložte ZDARMA svou poptávku na Internet...
  • nehledejte firmy, firmy si najdou Vás
plastová okna

Ukázka vložených poptávek:

Renovace oken - 4 ks a 8 ks dveří

Dobrý den, poptávám u Vás renovaci oken a dveří. Celkem se jedná o 4 okna a jedny balkonové a 7 ks interiérových dveří. Kompletně vše opálit a natřít. Vybraná firma provede práce a dodá vše potřebné. Termín realizace zakázky kdykoliv do poloviny července 2009. Děkuji za Vaše nabídky.Renovace oken

Potřebují vaše okna opravit? Nejdříve zvažte, zda je renovace na místě, nebo je naopak lepší koupit okna nová. Bohužel neplatí, že renovace je vždy lepší, nebo že je lepší koupit okno nové, každý případ je nutné zvážit zvlášť. Ještě nedávno k dřevěným oknům prakticky neexistovala alternativa. Od 80. let minulého století se začala na trhu prosazovat i plastová okna, která mají naprosto jiné kvality, co se týče opotřebování a nutnosti oprav. Nejdříve si rozebereme možnosti oprav u starších dřevěných oken. Nejstarší okna jsou okna špaletová, to je vlastně zdvojené jednoduché okno, kde má izolační funkci plnit vzduch mezi skly. Prostup tepla těmito okny je opravdu značný. Od 20. let minulého století se prosazují zdvojená okna, která přebrala ve stavebnictví prim. Zdvojené okno sestává ze dvou okenních křídel spojených šrouby, opět izoluje tenká vrstva vzduchu mezi jednotlivými skly. Když se k tomu přidá masivní rám, rozdíl míry izolace oproti špaletovým oknům je značný.

Špaletová i zdvojená okna podléhají mnoha druhům poničení – napadení plísní, hmyzem, oprýskání laku – ale většina těchto závad se dá opravit. Takové okno při dobré péči může vydržet století, ale musíte se připravit o něj pečovat. Pokud mají špaletová/zdvojená okna dostatečně silné rámy, můžete je osadit dvojskly pro lepší tepelnou izolaci. Nejrizikovější jsou ne příliš kvalitní umělohmotná okna ze 70. a 80. let, tato okna vznikala na počátku vývoje a jejich životnost se pohybuje kolem 20 let, většinou je lepší zestárlé okno rovnou vhodit, než se snažit drahou opravou o nemožné. Často stačí okna jen doma poupravit, dřív než dojde k rozsáhlejší deformaci přehlížením nedostatků. Nejčastěji závadu odstraníte upravením sklářského tmelu, nalakováním … Někdy však okno potřebuje víc, zvlášť, když je třeba upravit tepelné/zvukové těsnění. S tím je třeba se obrátit na odbornou pomoc profesionálů. Pokud jste se tedy pro renovaci rozhodli, můžete zadat poptávku prostřednictvím našeho formuláře.


výměna starých oken za plastová plastová okna výměna třídílných oken výměna plastových oken