výměna skla u plastového okna

- oslovte firmy ve Vašem regionu

Potřebujete vyměnit skla v plastových oknech?
  • Vyplňte jednoduchý formulář a nechte si zaslat nabídky firem z Vašeho okolí
  • Vaše poptávka je zcela nezávazná
  • ušetříte čas i peníze
  • systém je nastaven tak, abyste od firem dostali optimální množství nabídek, nebudete jimi zahlceni
Na portálu je registrováno 1700 firem ze 1045 obcí České Republiky    Celkový počet zadaných poptávek v oboru okna a dveře:
Potřebujete výměna skla u plastového okna?
  • Vložte ZDARMA svou poptávku na Internet...
  • nehledejte firmy, firmy si najdou Vás
plastová okna

Ukázka vložených poptávek:

výměna okenního rámu

Výměna stávajícího dřevěného plastového rámu za plastový. Jedná se o panelákový byt.Výměna skla u plastových oken

Protože okno se asi ze ¾ skládá ze zasklené plochy, záleží především na kvalitě skla, kolik tepla vám z domu oknem uniká. Pokud se rozhodnete vyměnit stávající zasklení za nové, nemusíte kvůli tomu bourat rámy a kupovat nová okna. Levnější alternativou je přímé vyměnění skleněných desek. Jaké sklo vybrat?

Při výběru nového skla záleží na jeho technických parametrech, nejvíce se hledí na tepelně izolační vlastnosti. Dnes už nemusí vždycky platit, že okno je nejslabším článkem domu, co se úniku tepla týká. Kvalitní plastová okna mohou mít dokonce lepší tepelně izolační vlastnosti než zdi domu, zvlášť to platí při výměně oken u starších objektů, kde jsou zdi postaveny z nekvalitních materiálů, co se tepelné izolace týká. Další, trochu opomíjenou vlastností je akustická izolace, správné okno by mělo zabránit i průchodu zvuků z ulice. Ovšem nesmíme zapomínat na bezpečnost, ať už obyvatelů bytu či kolemjdoucích. Při výběru nového zasklení tedy nehleďte pouze na tepelnou izolaci, která u špičkových, ale drahých trojskel může dosahovat hodnoty U=0,3 W/m2, taková tepelná propustnost odpovídá zdi z plných cihle o šířce 45 cm a k tomu 10 centimetrů silná vrstva izolace (polystyrenu), což už je opravdu dostatečné zateplení. Běžné hodnoty tepelné propustnosti se pohybují kolem 1,1 W/m2 u jednoduchých skel. Rozhodně byste si neměli vybrat sklo, které má hodnotu propustnosti tepla vyšší než 1,2 W/m2, takové okno je už silně neekonomické.

Zvuková izolace je důležitou vlastností zvlášť u silničních obchvatů, tam jistě oceníte skla, která zvuk lépe odstíní. Vlastnost zvukové izolace se udává v hodnotách indexu zvukové neprůzvučnosti, ten vnímá snížení průchodu zvuku o polovinu jako vzrůst indexu zvukové neprůzvučnosti o 3 dB. Běžná dvojskla mají index zvukové neprůzvučnosti kolem Rw = 32 dB, což není moc a obyvatelům v bytě hluk zvenčí dokáže pořádně znepříjemnit život. Opravdu kvalitní dvojskla mohou mít hodnotu Rw = 50 dB. Nejlepším řešením pro zvukovou izolaci jsou okna dvojité nebo špaletová.

Doporučujeme svěřit výměnu skla v plastových oknech specializované firmě, kterou nejsnáze naleznete prostřednictvím našeho formuláře.plastová okna plastová okna do panelového domu plastová okna, dveře a žaluzie vnitřní plastové dveře